Topic: Wirtualna modyfikacja przedmiotów

Witam, mam do was pytanie, czy istnieje na tyle precyzyjny skaner, żeby np. zeskanować jakiś przedmiot, a potem sobie go dowolnie modyfikować? Interesują mnie takie ciekwostki.

Re: Wirtualna modyfikacja przedmiotów

Chyba wiem, o czym mówisz. Mnie też kręca takie ciekawochy i dużo szperam po necie. Ostatnio znalazłem m.in. to: 3dphoenix.pl/sklep/skanery/186-fuel3d-scanify.html. Wygląda na to, ze są takie urządzenia i że dzieki nim możesz zeskanowany obiekt zmnieniac jak tylko Ci się podoba wink tu nawet pisza, że wystarczy 10 minut na zeskanowanie jakiejś rzeczy. A do czego chcialbys wykorzystać takie urządzenie? Myslisz o czyms konkretnym, czy raczej tak z ciekawości? smile

raczej z ciekawości, choć docelowo zamierzam wykorzystać to w swojej firmie. Już teraz mam jakies tam usługi komputerowe, ale chcialbys zainwestować w cos, co jeszcze nie jest zbyt popularne na rynku.

Mi to też chodzi po głowie… Może jakas spółka? wink)

ja też chętnie w nią wejde smile Znalazłem świetną drukarka Monkeyfab prime3d. Widzieliscie może już to cudo? Można z nia tworzyć nawet bardzo skomplikowane wzory dla użytku domowego albo przemysłowego.

Nie znam tego modelu … ale jak tak chwalisz się swoimi odkryciami, to ja ostatnio zainwestowałem w swietne oprogramowanie: 3dphoenix.pl/sklep/oprogramowanie/187-ironcad.html. Bawię trochę w projektowanie mechaniczne. A korzystając z tego systemu możesz np. stworzyć sobie arkusz blachy, śrubę, nakrętkę i wiele innych przedmiotów. Fajne jest tez w nim to, ze program pamięta obiekty przestrzenne i pierwotne rysunki.

ooo to rzeczywiście fajna sprawa..

Jak mówicie o swoich zainteresowaniach, to mnie interesuje technologia 3d w protetyce. Czytałem ostatnio wiele na ten temat. Znalazłem m.in. taką stronę: 3dphoenix.pl/protetyka.html i już się nakręciłem wink) wiedzieliście, że można druk 3d można wykorzystać do robienia protez konczyn dla ludzi, zwierząt. Mój kumpel prowadzi gabinet stomatologiczny i ostatnio wspomniał mi, że w stomatologii też się z tej technologii korzysta, jak robią protezy zębowe.

Wow, świetna sprawa, musze to mojej siostrze powiedzieć – też jest dentyską.