Topic: Pranie pokrowca od materaca.

Witam, więc jak to jest z tym praniem pokrowców? Na metce materaca i na ulotce od producenta widnieje jasne oznaczenie, że pokrowiec mozna prać w czterdziestu stopniach, tylko nie suszyć w suszarkach bębnowych. Natomiast moja znajoma strasznie mnie przed tym ostrzegała, mówiła, że u niej po praniu pokrowiec skurczył się znacznie i nie mogła go później naciągnąc na materac. Zatem jak to z tymi pokrowcami jest, prać czy nie prać?

Re: Pranie pokrowca od materaca.

Wiesz, nie wiem z czego zrobiony był pokrowiec tej twojej znajomej ale ja już kilka razy pralam swój i nic z nim nie było, no może oprócz tego, że się wyczyścił wink

A jaki masz materac, chodzi mi o producenta, ewentualnie może powiesz jaki sklad materiału z którego jest wykonany pokrowiec.

Ja mam akurat sprężynowy materac polskiego producenta Hevea, taki kieszonkowy spręzynowy, jeśli chodzi o pokrowiec to jest on delikatnie pikowany, na metce jest napisane że w składzie znajduje się bawełna i poliester z oznaczeniem że mozna prać w 60 stopniach i tak tez prałam. Tak jak napisałam ci wyżej, po praniu nie było problemu z założeniem go na materac, pasował idealnie. Ale jak polski produkt to i dobra polska jakość.

Ja akurat specjalistą od prania nie jestem, wiadomo jak to mężczyzna. Ale tez swój pokrowiec prałem i żadnych problemów nie było. A materiał pokrowca był znacznie zabrudzony, bo materc służył mi tez pod namiot. Zdecydowanie mozna prać. Jak ja sobie poradziłem to każdy poradzi.

O a jaki kolega kupił materac pod namiot, bo ja szukam i nie ogę niczego ciekawego znaleźć. mam problemy z kręgosłupem i niestety sam śpiwór przestał juz wystarczać.

No klasyczny problem z kręgosłupem, co zrobić to już chyba choroba cywilizacyjna. No ale są tez pewne rozwiązania żeby sobie życie ułatwić smile Więc tak ja kupiłem materac nawierzchniowy w sklepie M jak Materace i zabieram go ze soba jak jadę pod namiot, ale też z uwagi na to że bardzo mi służy i układa się dobrze pod cięzarem mojego ciała, to nakładam go tez na co dzień jako wierzchnią warstwę na mój domowy materac.