Topic: Czy na tłumaczenia specjalistyczne czeka się dłużej niż na tłumaczenia zwykłe?

Potrzebuje, aby tekst o tym, jak działa maszyna do  sera na względnie szybko. I teraz nie wiem czy da rade, bo to jednak jest tłumaczenie specjalistyczne. Czy na tłumaczenia specjalistyczne czeka się dłużej niż na tłumaczenia zwykle? Jak to u was wyglądało? Nie mieliscie problemow z tłumaczeniem?

Re: Czy na tłumaczenia specjalistyczne czeka się dłużej niż na tłumaczenia zwykłe?

Ja oddaje tekst do tłumaczenia zawsze jednej firmie i potem ona ocenia ile dni i jaka cena. Wiec mam od razu feedback co i jak ma wyglądać. Wiec wg mnie to kwestia dogadania. Ale jednak przy specjalistycznych tekstach to czasem zajmie tłumaczenie wiecej niż zwykle. Wszystko jednak zalezy od tlumacza.

Re: Czy na tłumaczenia specjalistyczne czeka się dłużej niż na tłumaczenia zwykłe?

Tez tak robie. Bo to po prostu jasna sytuacja i wiadomo ile czekac albo nie czekac. A o jakiej firmie piszesz?

Wiesz, jak korzystasz z usług tłumacza przysięgłego a nie kogos kto dopiero poznaje jezyk to jednak tłumaczenie robione jest sprawnie no i co najważniejsze jest rzetelne. Bo jak trafisz na kogos kto lubi robic byle jak to szkoda twojej kasy zwyczajnie.  A tlumacze przysięgli to zajmuja się nie tylko aktami urodzenia ; )

A znasz jakas firme która oferuje tłumaczenia przysięgłe?

Czy to tłumaczenia specjalistyczne czy nei , to wazne jest tez to jak tłumaczenia sa robione. Dobrze jak sa online Bo teraz tłumaczenia specjalistyczne online no i w tym tłumaczenia medyczne i prawnicze to jednak sa popularne. Bo każdy wyjazd za granice nieraz wymaga takich tłumaczeń. Ja wspolpracuje z e-Tłumacz Przysięgły i jak mam jaka sumowe czy cos to dam daje. Fajnie tlumaczą, zawsze było spoko. No robia rozne tłumaczenia te specjalistyczne tez.

Jak tekst jest napisany jezykiem z bledami albo ma slowa które trudno znaleźć w słownikach to może się okazac ze szybkie tłumaczenie jest niemożliwe ;)Niema co ukrywac ale po prostu tak to funkcjonuje wink choc ja nigdy nie miałem takiej sytuacji.

Specjalistyczne to nie są wcale akty urodzenia i umowy o pracę jak nie którzy mysla tongue Bo już raz taka wersje słyszałem.