Topic: Drzwi okna w nowym domu ktoś poradzi?

Hej, chciałam podpytać jakie drzwi i okna wybrac do nowego domu, kończymy stawiać ściany i zastanawiamy się nad tym, jakie okna i drzwi zdecydowac, dodatkowo też drzwi garażowe też by nas interesowały. Ktoś kto już ma za sobą takie zakupy coś podpowie, czym się kierowac podczas zakupów?

Re: Drzwi okna w nowym domu ktoś poradzi?

Mam drzwi drewniane bez żadnych zdobień, ciężkie ale solidne, to wejściowe, wewnątrz zdecydowałam się z kolei na lekkie drzwi aluminiowe w kolorze drewna, na taras wychodzą duże szklane otwierane drzwi, co daje więcej przestrzeni. Okna starałam się dopasować do drzwi, a zatem też drewno sosnowe.

ja kupowałem swego czasu dobre drzwi we Wroclawiu wewnętrzne do pokoju dla dziecka i jeśli chodzi o wybór to było w czym przebierać akurat. Polecam się trochę porozglądać, bo nie pamiętam już nazwy ale to taki spory sklep z ofertą drzwi i okien od największych producentów.

Aluminium zawsze stawiam na ten materiał niedrogi lekki i mocny mimo to więc jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo a mieć pewną jakość to wybierz okna aluminiowe.

Drzwi wejściowe i bramy garażowe warto dopierać pod kolor fasady zeby się fajnie komponowalo, macie cegiełkę to w brązy, a jak szarości biele to w szare kolorki.

przy wyborze dobrych bram garażowych dobrze kierować się fachową poradą. Takie bramy powinny być solidnie wykonane i ponadto dość lekkie, by można je było otworzyć. Dobre zamki to podstawa, z ochronną warstwą lakieru, która chroni przed korozją. Dodatkowy napęd usprawni otwieranie. To takie drobnostki, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania bram garażowych.

Tez zastanowcie sie z mezem jaka ta brama mialaby byc. Bo są rozne opcje moze byc uchylne ale tez rolowane ktore chyba otwiera sie szybciej i zajmuje mniej miejsca na podjezdzie.

Wejściowe drzwi zawsze warto zaopatrzyć w dodatkowe zabezpieczenia typu zamki albo zdecydowac się na antywłamaniowe.