Topic: Dobry sprzęt biwakowy.

Hej ludziska! Słuchajcie, szukam dobrego sprzętu do wyprawy na biwak. Raczej nie chodzi o jakieś tam ogniskowo piwne namiotowanie, tylko o rzeczywiście biwak z marszem. Problem w tym, że oferta jest tak szeroka, że trochę się już w tym gubię (przyznaję, jestem żółtodziobem, dopiero zaczynam swoją przygodę), a w wielkich sieciach sklepów nie wiem, czy dostanę sprzęt, z którego będę zadowolony.

Re: Dobry sprzęt biwakowy.

jest sporo profesjonalnych sklepów, gdzie znajdziesz mnóstwo różnych dobrych namiotów. Wystarczy się rozejrzeć trochę po necie. A jeśli chodzi o sieciówki, to jeszcze zależy jakie.

Ja wiem, ja wiem, są takie, co się specjalizują, ale mi chodzi o to, by mieć od profesjonalistów, a nie od wielkich właścicieli, którzy tylko liczą na zysk.

Cześć. Ja nie potrafię Ci polecić żadnego konkretnego sklepu, bo sama raczej mam sprzęt z demobilu. Ale jeśli chodzi generalnie właśnie o jakieś ubrania, albo coś, to jak to ma nie być „piwak” tylko rzeczywiście wyprawa, to zainwestuj sobie w softshellową kurtkę. Jest dlatego fajna, że będzie cię chronić nie tylko przed wiatrem, ale też i dobrze chroni przed deszczem (oczywiście na morski sztorm się w niej nie wybierzesz tongue). Ja sama mam taką i mnie jeszcze nigdy nie zawiodła.

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Pewnie normalnie bym bral jakąś zwykłą kurtkę i w razie czego worek na śmieci naciągał big_smile

Ha! Tego lepiej uniknąć, worek potrafi być bardzo denerwujący tongue Więc koleżanka dobrze Ci radzi. A ja Ci od siebie poradzę nie tylko sprzęt, ale i sklep. Wejdź sobie na napieszo.pl/390-kubki-termiczne-i-butelki i wybierz sobie jakiś porządny kubet czy butelkę termiczną. Wierz mi, chłodna woda jest fajna, jak np. idziecie w upalny dzień po górach. A sam sklep… ja się w innym nie zaopatrzam, jeśli chodzi o ubrania i akcesoria turystyczne.

O rany… ja się tu pogubię. A powiedzcie mi, co jeszcze by mi się przydało?

Kup sobie porządne buty trekkingowe albo inne, które usztywnią ci kostkę. Nawet jeśli nie jedziecie w góry, to łażenie po bezdrożach może skończyć się skręconą kostką. A but z wysoką cholewą, która usztywni ci kostkę przynajmniej trochę minimalizuje.

Kolega trochę idzie na łatwiznę, bo o tym można znaleźć całe podręczniki, jak się porządnie przygotować na wyprawę. tongue No ale jak proszą o pomoc, to się nie odmawia. Ja na Twoim miejscu jeszcze kupiłbym jakąś odzież termoaktywną, która zapewni ci odpowiednią temperaturę. Z akcesoriów możesz sobie jezcze sprawić kijki, jakieś porządne okulary. Nie wiem, co jeszcze mogę Ci polecić.

I tak już duzo pomogliście. Przynajmniej wiem gdzie i czego szukać. Dziękuję pięknie, temat do zamknięcia smile