Topic: Czym są linki sponsorowane?

Ostatnio spotkałam się z czymś takim jak linki sponsorowane i szczerze nie wiem, co to do konca jest. Niby koleżanka mi tłumaczyła, że to linki na samym szczycie listy wyszukiwania, ale to zawsze tak jest? Ktoś mógłby mi szerzej wytłumaczyć o co chodzi?

Re: Czym są linki sponsorowane?

Koleżanka zasadniczo ma rację, ale chyba nie rozwinęła tematu smile sęk w tym, że linki sponsorowane to te, które rzeczywiście znajdą się na szczycie wyszukiwania w googlu. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do innych linków, jakie masz w wyszukiwarce, nie są one „organiczne”, czyli ich pozycja nie wynika tylko z tego, że strony są dobrzez aprojektowane, ale przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, linki sponsorowane są opłacone. To płatna reklama.

Aha… a jak to działa?

Może ja wyjaśnię – usluga ta najczęściej opłacana jest w formie CPC, czyli opłata za kliknięcie. Tym samym płacisz za ilość kliknięć w ten link sponsorowany. Oczywiście z firmą, która się tym zajmuje, ustalasz cenę za każde kliknięcie.

I co? To jest opłacalne?

Wiesz, myślę, że gdyby nie było, to by to nie funkcjonowało smile Wszystko też zależy jednak od skali, na jaką działasz. Może w twoim przypadku na przyklad bardziej opłacalne będzie to, że po prostu dobrze wypozycjonujesz sstronę. Musiałabyś się skontaktować z kimś, kto zdecydowanie lepiej się na tym zna niż ludzie na forum.

A ja dopytam, ile kosztuje takie pozycjonowanie? Prowadzę restaurację, której strona, no wydaje mi się, że jest ładna, ale ze statystyk wynika, że praktycznie nikt jej nie odwiedza.

nie ma czegoś takiego jak jednolity cennik pozycjonowania stron internetowych wszystko to jest mocno zależne od tego, z kim decydujesz się na współpracę, z jakiej jesteś branży (nie ukrywam, w przypadku restauracji może być nieco drożej), a także jaki chcesz osiągnąć wynik.

Wynik, czyli wysokość wyświetlania linku w wyszukiwaniu, tak? Czy będzie pierwsza, druga czy trzecia?

Zgadza się wink Jeśli chcesz, by strona znalazła się wyżej i utrzymała tam, no to wiadomo, że może to kosztować więcej. Szczególnie, jeśli dotyczy to pierwszej trójki.

Mogę liczyć na jakiś link,z kim mógłbym się skontaktować w sprawie pozycjonowania i wyceny?

Skoro już o tym mowa to polecam stronę wycenpozycjonowanie.pl. Tam możecie wypełnić formularz i wysłać do dobrej firmy. Dostaniecie rzetelną wycenę takich usług.