Topic: Potrzebny geolog w Bydgoszczy – kogo polecicie?

Zamierzam zbudować sobie większy budynek gospodarczy z podpiwniczeniem, o ile jednak się orientuję lokalna gleba jest dosyć… mokra. Jednak chcę mieć całkowitą pewność, jak to wygląda, żeby nie przeplacać bezsensownie na zbrojenia, czy tam uszczelnienie fundamentów. Poszukuję więc dobrego geologa w Bydgoszczy.

Re: Potrzebny geolog w Bydgoszczy – kogo polecicie?

a to właśnie nie jest marnotrawienie kasy? Według mnie to jest zupełnie zbędne.

Nie słuchaj tego gościa nade mną. Zawsze lepiej jest zrobić takie badania, bo nigdy nie wiesz, z czym się mierzysz. Może być tak, że masz na przykład zmienne poziomy wód gruntowych na działce, a to jest zależne także od pory roku (najwyższy poziom masz wiosną, a najniższy latem). Jak to zaniedbasz, to dopiero wtedy wtopisz. A co do samych geologów z Bydgoszczy. Widziałeś może tę stronę: http://geolog-bydgoszcz.pl/? Na tyle, na ile się orientuję, to oni posiadają wszelkie uprawnienia do prowadzenia takich badań, a ponadto robią to fachowo. Niektórzy pprzestają tylko na jednym odwiercie, a minimum to 3.

To prawda, my też kiedyś wzięliśmy jakichś geologów do badania geotechnicznego, to zrobili jeden odwiert na działce… A tutaj musem było co najmniej 5, czego dopiero później się dowiedzieliśmy…

Kurczę, to dom pewnie musiał nieźle ucierpieć co?

Spękane ściany, nierównomierne osiadanie… nawet nie chce mi się tego komentować. Nie wspomnę o tym, że czasem się zdarza, że wody w piwnicy mam yniemal po kostki.

No i sam widzisz, kolego. Lepiej zrób, jak Ci mówię, bo inaczej będziesz żałować jak koleżanka. Tym bardziej że ceny za wykonywane przez nich odwierty wcale nie są drogie, przynajmniej ja tego tak nie odczułem