Topic: Ciekawe wycieczki jednodniowe – co polecicie?

Szukam jakichś ciekawych propozycji szkolnych wycieczek jednodniowych. Czegoś, co naprawdę zapadnie w pamięć. Jako nauczyciele pewnie wiecie sami, że najeździmy się sporo, ale często wracamy w te same miejsca i możemy być już znużeni.;) i dzieciaków też coraz trudniej zainteresować. Może podzielicie się swoimi wrażeniami z wycieczek, co wspominacie najlepiej?

Re: Ciekawe wycieczki jednodniowe – co polecicie?

My wyjechaliśmy ostatnio na „bombowe warsztaty” i wspominam je naprawdę ciekawie. Dzieci robiły własne kule kąpielowe, poza tym poznawaliśmy je z tajnikami życia w gospodarstwie agroturystycznym. Bardzo fajna, ładna okolica i przyjemny grill. Myślę, że w każdej wycieczce można znaleźć coś fajnego i że nauczciel wcale nie musi się nudzić. Zresztą często trzeba tyle uwagi poświęcić uczniom, że nie ma czasu na relaks.;)

a gdzie były te warsztaty? Bardzo chętnie dowiem się więcej. Brzmi fajnie, jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z robieniem kuli do kąpieli.;) a dzieciakom na pewno spodoba się gospodarstwo turystyczne, będzie tysiąc pytań o różne zwierzątka gospodarcze…

W gospodarstwie pod Warszawą. Może po prostu zerknij sobie na stronę internetową biura turystycznego, które organizowało te warsztaty – o tutaj http://www.wigra.com.pl/kategoria/1-dniowe,126. Znajdziesz też trochę innych propozycji.

My byliśmy na warsztatach cukierniczych. Poznawaliśmy materiały do dekoracji i tworzyliśmy swoje własne dzieła sztuki.;) było naprawdę super. I w sumie też powiem, że jako nauczycielka czasami nudzę się wycieczkami szkolnymi, ale zazwyczaj jest tyle biegania wokół dzieci i pilnowania ich, że nawet nie mam czasu i siły, by się nad tym zastanowic.;) Ogólnie też w zakładce http://www.wigra.com.pl/kategoria/Wycieczki-szkolne,125 mają trochę fajnych wycieczek dla szkół. Ceny też są na odpowiednim poziomie.;)

ale nie zapominajmy, że miejsca też się zmieniają, warsztaty też się jakoś urozmaica… więc jeżdżenie gdzieś regularnie wcale nie musi oznaczać nudy. A poza tym tak jest bezpieczniej, bo wypróbowane wycieczki przechodzi się spokojniej i sprawniej, można lepiej zapanować nad grupą.