Topic: Leczenie komórkami macierzystymi – kto to robi?

Słyszeliście coś o leczeniu komórkami macierzystymi? Znacie kogoś ze Szczecina, kto leczy w ten sposób? Chodzi mi o adres albo telefon do placówki, która wykorzystuje komórki macierzyste do regeneracji stawów.

Re: Leczenie komórkami macierzystymi – kto to robi?

Nawet nie wiedziałam, że takie coś jest już stosowane. O tym słyszy się tylko w telewizji, ale że można już z takiego leczenia korzystać... jestem w szoku normalnie;)

Re: Leczenie komórkami macierzystymi – kto to robi?

Ośrodek Orthosport wdraża takie leczenie, ale to jest dosc drogie i korzystają z tego przedewszystkim sportowcy, gdzie szybka regeneracja uszkodzonego stawu czy mięsnia jest szczególnie ważna. Jak cie to interesuje, to zajrzyj sobie pod ten adres http://www.orthosport.pl/komorki-macierzyste/. Tam masz napisane o co chodzi z tymi komórkami macierzystymi, do czego to się je stosuje i kto z tego korzysta.

Re: Leczenie komórkami macierzystymi – kto to robi?

Super, wielkie dzięki. A nie wiesz przypadkiem, jakie badania są potrzebne żeby rozpocząć u nich takie leczenie?

Re: Leczenie komórkami macierzystymi – kto to robi?

Nie mam pojęcia. Jak się do nich zgłosisz, to już cię pokierują. Pewnie trzeba zacząć od konsultacji i zwykłego USG. Zgodnie z tą informacją http://www.orthosport.pl/badanie-usg/, USG stawu zrobią ci na miejscu i pewnie odrazu ustalą mozliwe sposoby leczenia kontuzji. Jak Cię interesują komórki macierzyste pewnie będziesz mógł z tego skorzystać, jak się będziesz oczywiście kwalifikował.