Topic: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Rozważamy z żoną wyprawę do Japonii. Czy ktoś mógłby może doradzić nam, co warto zobaczyć? A może jest jakieś fajne biuro, które organizuje wycieczki? Słyszałem też, że do Japonii można sie wybrać na pielgrzymkę, to również wchodziłoby jak najbardziej w grę. Proszę o porady.

Re: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Jak najbardziej warto pojechać, wycieczki do Japonii organizuje między innymi misjatravel.pl, z tego co wiem są to akurat pielgrzymki ale połączone z intensywnym zwiedzaniem różnych lokalnych atrakcji, nie tylko miejsc kultu religii chrześcijańskiej, ale też innych, typu miasto Nara, siedziba cesarzy, czy buddyjska świątynia Todaiji ze słynnym posągiem Buddy.

Re: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Również polecam wyjazd do Japonii. Warto poznawać inne kultury i odmienne zwyczaje. Ja akurat z tym biurem wspomnianym wyżej byłam w Hiszpanii na meczu, to taka ciekawostka może przydatna, że są tez biura, które organizują właśnie wyjazdy na mecze różnych słynnych drużyn piłkarskich.

Re: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Jeśli chodzi o Japonię to na pewno warto odwiedzić Tokio, to jest podstawa, a poza tym Gory Fuji.

Re: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Jeśli chodzi o pielgrzymki to są do Japonii śladami św. Maksymiliana Kolbe, zwiedza się wówczas głównie Nagasaki i tamtejsze kościółki, i klasztory, bo tam właśnie mieszkał KOlbe.

Re: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Warto zobaczyć góre Fudżi bo to takie symboliczne miejsce dla Japończyków.