Topic: Sklep z akcesoriami meblowymi

Z wykształcenia jestem stolarzem, aczkolwiek nigdy nie pracowałem w tym charakterze tzn. umiem zrobić szafę na przedpokój czy jakąś inną prostą konstrukcję drewnianą, ale nie jestem w tym specem. Szukając pomysłu na biznes, pomyślałem o otwarciu internetowego sklepu z akcesoriami meblowymi. Jak myślicie taki biznes może się opłacić?

Re: Sklep z akcesoriami meblowymi

Lepiej zajmij się stolarką. Teraz jest tak duże zapotrzebowanie na szafy pod zabudowę, że roboty na pewno Ci nie zabraknie. Nie wiem czy więcej zarobisz sprzedając zawiasy, uchwyty do mebli czy blaty kuchenne sklep internetowy to może i ciekawy biznes, ale jak masz fach w rękach to z niego korzystaj, więcej zarobisz.

Jeśli potrafisz robić meble to się tym zajmij. Uwierz, internetowy sklep to niełatwy biznes, zwłaszcza jak nie masz bezpośredniego dojscia do producentów.

A nie możesz pogodzić jednego z drugim. Zakładasz sklep i jednoszcześnie oferujesz kupującym możlwiosć wykonania mebli? Nawet w tej branży, o której piszesz konkurencja jest duża. Zobacz sobie chociażby na tę stronę z prowadnicami korner24.pl/pl/sklep/szukaj?shp_pr_name=prowadnica+kulkowa, albo tę stronę z uchwytami meblowymi korner24.pl/pl/sklep/kategoria/uchwyty-meblowe,47. Dasz radę przygotowac równie zróżnicowaną i atrakcyjną cenowo ofertę?

Co chciałbyś konkretnie sprzedawać? Bo przypuszczam, że nie płyty laminowane czy sklejki. Chyba, że chciałbys działać jako pośrednik i zamawiać coś u dużego producenta, na przykład ze strony korner24.pl/pl/sklep/kategoria/sklejka,7 i później sprzedawać u siebie. Jak byś się dobrze wypromował to może i coś zarobisz. Ja radzę posłuchać jednak innych i zabrać się za robienie mebli.