Topic: Ładowarka do akumulatora – jak wybrać?

Chciałabym kupić ładowarkę do akumulatora samochodowego ale nie mam pojęcia jak do tego podejść. Na co mam patrzeć i czy każda ładowarka naładuje każdy akumulator czy jest to jakoś podzielone? Bardzo proszę o poważne i szybkie odpowiedzi, dzięki.

Re: Ładowarka do akumulatora – jak wybrać?

bez różnicy kup sobie prostownik i po sprawie.

Nie słuchaj tego pana bo narobisz bałaganu. Akumulator masz normalny czy żelowy? Bo jeśli ten drugi to niezbędna będzie ładowarka do akumulatorów żelowych. Otwórz maskę auto i poczytaj na naklejkach, albo znajdź jakiś rachunek czy inne papiery jesli sama kupowałaś. W razie klopotów pytaj.

Nie mam żadnego papiera na to bo nic nie wymieniałam, a pod maską na akumulatorze pisze że mam żelowy. Czyli prostownikiem też go naładuje? Pomóżcie proszę.

Ale jesteś pewna że żelowy? Raczej rzadko się je stosuje w samochodach. Bo jeśli tak to normalnym prostownikiem go nie ładuj. Najlepiej to w ogóle poczytaj sobie co napisali na tej stronce - bau-tec.pl/pl/n/Jak-wybrac-ladowarke-do-akumulatora/4. Mam nadzieje że pomogłem bo Twój przypadek jest coraz bardziej zastanawiający.

Dzięki, przeczytałam i już mi się rozjasniło smile. Ja jednak mam normalny akumulator. Kolega mi sprawdził, na 100% tak jest. Sory za zamieszane ale nie znam sie na tym. Dzieki za cierpliwość i pomoc. Strasznie mi głupio ze tak naplątałam tongue

Tak myślałem, od tego jest forum, więc sie nie krępuj smile