Topic: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Rozważamy z żoną wyprawę do Japonii. Czy ktoś mógłby może doradzić nam, co warto zobaczyć? A może jest jakieś fajne biuro, które organizuje wycieczki? Słyszałem też, że do Japonii można sie wybrać na pielgrzymkę, to również wchodziłoby jak najbardziej w grę. Proszę o porady.

Re: Wrażenia z wycieczki do Japonii

Jak najbardziej warto pojechać, wycieczki do Japonii organizuje między innymi misjatravel.pl, z tego co wiem są to akurat pielgrzymki ale połączone z intensywnym zwiedzaniem różnych lokalnych atrakcji, nie tylko miejsc kultu religii chrześcijańskiej, ale też innych, typu miasto Nara, siedziba cesarzy, czy buddyjska świątynia Todaiji ze słynnym posągiem Buddy.

Również polecam wyjazd do Japonii. Warto poznawać inne kultury i odmienne zwyczaje. Ja akurat z tym biurem wspomnianym wyżej byłam w Hiszpanii na meczu, to taka ciekawostka może przydatna, że są tez biura, które organizują właśnie wyjazdy na mecze różnych słynnych drużyn piłkarskich.

Jeśli chodzi o Japonię to na pewno warto odwiedzić Tokio, to jest podstawa, a poza tym Gory Fuji.

Jeśli chodzi o pielgrzymki to są do Japonii śladami św. Maksymiliana Kolbe, zwiedza się wówczas głównie Nagasaki i tamtejsze kościółki, i klasztory, bo tam właśnie mieszkał KOlbe.

Warto zobaczyć góre Fudżi bo to takie symboliczne miejsce dla Japończyków.