Topic: Znaczenie certyfikatów Cambridge

Cześć, postawiłem sobie nie lada wyzwanie, które pojawiło się z chęci usystematyzowania swojej wiedzy, chcę przystąpić do egzaminu z języka angielskiego by w etapie końcowym zdobyć wymarzony certyfikat, i w tym miejscu pojawia się moje pytanie do was. Jak myślicie, czy certyfikaty Cambridge w dzisiejszych czasach jeszcze coś znaczą, i który z egzaminów był by godny poświęcenia uwagi, zaangażowania i czasu.

Re: Znaczenie certyfikatów Cambridge

Witam, pytasz czy w dzisiejszych czasach certyfikaty się liczą, oczywiście, że się liczą. Żyjemy w czasach bardzo posuniętej globalizacji a co za tym idzie do potwierdzenia naszych umiejętności nie zbędnym okazuje się świadectwo, dyplom, czy też różnego rodzaju certyfikaty, możliwości udokumentowania swojej wiedzy jest naprawdę wiele. Co do drugiego pytania w twoim przypadku trudno mi odpowiedzieć gdyż nie znam poziomu zaawansowania twojego angielskiego, nie mniej jednak uniwersalnym certyfikatem jest CPE a z poziomu biznesowego BEC itd.

Re: Znaczenie certyfikatów Cambridge

Dobry dobry, Internet w dzisiejszych czasach to skarbnica wiedzy. Poświęć troszkę czasu i doczytaj sobie na necie co ludzie piszą na temat egzaminów, znajdziesz tam też odpowiedź co do samego egzaminu. Polecam Tobie stronkę np fce.pl, jest tam dużo nowości jeżeli chodzi o sam język angielki a tak między nami, życzę tobie wytrwałości w podejmowanym wyzwaniu, sama wiem ile czasu i nerwów kosztuje zdobycie takiego certyfikatu.