Topic: Kiedy warto korzystać z porady prawnej w sieci?

Od pewnego czasu nurtuje mnie zagadnienie porad prawnych zamieszczanych w sieci. Mianowicie chodzi mi o to, czy takie porady mają wiążącą moc, czy też są to zwykłe opinie prawne? Czy na podstawie takich opinii warto podejmować jakieś wiążące decyzje?

Re: Kiedy warto korzystać z porady prawnej w sieci?

To chyba zależy od źródła uzyskiwania takich opinii. Jeśli informacje znajdziesz w jakimś poście zamieszczonym gdzieś w toku dyskusji na forum internetowym albo blogu to ich wartość merytoryczna może być ograniczona. Jeśli jednak taką poradę prawną otrzymasz od prawdziwego warszawskiego, krakowskiego lub łódzkiego adwokata, który ma własną stronę w sieci, to czemu z niej nie skorzystać? Moim zdaniem chodzi tylko kwestię wiarygodności uzyskiwanych informacji.

Ja bym się bala opierac swoje decyzje jedynie na informacjach znalezionych w sieci. Zwlaszcza gdy tyczy się to kwesti tak specyficznych jak prawo. Nie lepiej pujsc do jakiegos prawnika, do kancelari prawnej?

Nie każdy mieszka w dużym mieście, gdzie od ręki można pójść do prawnika i uzyskać wiążącą informację. Porady prawne zamieszczane w sieci to ciekawa inicjatywa i moim zdaniem warto z takiej opcji korzystać, zwłaszcza przy prostych sprawach, nieskomplikowanych zagadnieniach prawnych. Jak sprawa dotyczy czegoś poważnego, na przykład prawa karnego to i tak pewnie trzeba będzie porozmawiać w cztery oczy z adwokatem.

Ludzie korzystają z internetowych porad prawnych, bo jest to mniej zobowiązujące, łatwo dostępne, no i co najważniejsze, po prostu tańsze. Prawnik Łódź albo inne hasło podobnego typu wpisane w wyszukiwarkę internetową odeśle nas kancelarii, które zajmują się udzielaniem porad prawnych online. Oczywiście w niektórych sprawach taka porada to zbyt mało i tak potrzebny będzie bezpośredni kontakt z prawnikiem, chociażby w celu przygotowania pisma do sądu. Jeśli jednak chodzi o zwykłą konsultację, to porady prawne online są na prawdę ciekawą opcją.

Dzięki za przynajmniej częściowe wyjaśnienie sprawy. W moim przypadku jednak nie obejdzie się bez wizyty u prawnika. Pozdrawiam.